1973

Twoje IP:54.92.141.211

Ogłoszenia 22 października 2017 XXIX niedziela zwykła

W nadchodzącym tygodniu sobotę przypada uroczystość Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. To nasz odpust parafialny poprzedzony 40- godzinnym nabożeństwem i renowacją misji świętych, które przeżywaliśmy w ubiegłym roku przed nawiedzeniem obrazu Ikony Jasnogórskiej. Od czwartku do niedzieli włącznie trwać będziemy w rekolekcyjnym skupieniu. Msze święte w czwartek piątek i sobotę o godzinie 10;00: 12;00: i 17;30 O godzinie 17;00 każdego dnia różaniec. Bardzo serdecznie wszystkich zapraszam na ten błogosławiony czas. Podzielmy się domowymi obowiązkami tak aby każdy choć raz w ciągu dnia mógł stanąć w progach świątyni. Na piątek na godzinę 12;00 zapraszam chorych, starszych, podczas tej mszy świętej udzielimy sakramentu namaszczenia chorych. Piątek to także dzień spowiedzi. W konfesjonałach podczas wszystkich mszy świętych posługiwać będą kapłani. W czwartek w piątek i w sobotę do godziny 12;00 od porannej mszy świętej będzie wystawiony Najświętszy Sakrament. Proszę aby nie pozostawał Pan Jezus sam w świątyni, ale by zawsze byli przy Nim ci, którzy go miłują. I tak: w czwartek niech w godzinach od 13;00 do 17;00 czuwają wioski Nowy Dwór i Nowy Dwór Parcela Stara Rawa i Helenków. W piątek na czuwanie przy Najświętszym Sakramencie od 13 do 17;00 zapraszam Nowy Kawęczyn Kolonię Starorawską Kaczorów Trzciannę Nową Trzciannę Adamów Budy Trzcińskie Strzybogę. Mieszkańców pozostałych miejscowości zapraszam w te dni na adorację w przerwach pomiędzy mszami w godzinach przedpołudniowych. Wszystkich gorąco zapraszam na sumę odpustową koncelebrowaną w sobotę o godzinie 12;00. Przewodniczył jej będzie J. E. Ks. Bp Wojciech Osial. Po mszy świętej odpustowej poświęcimy kaplicę przedpogrzebową w domu katechetycznym. Raz jeszcze wszystkich gorąco i serdecznie zapraszam na czterdziesto godzinne nabożeństwo.

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy modlą się na różańcu w dni powszednie również w tym tygodniu różaniec o godzinie 17;00 i jednocześnie zapraszam do wspólnego odmawiania różańca.

Dziękuję mieszkańcom Bud Trzcińskich za sprzątnięcie kościoła
i przygotowanie go do liturgii dnia dzisiejszego. Bóg zapłać także za ofiarę złożoną na kwiaty. Na następny tydzień zapraszam kolejne rodziny z Bud Trzcińskich aby przygotowały kościół i teren wokół do uroczystości odpustowych. Mieszkańców Marianki bardzo proszę o sprzątniecie kaplicy przedpogrzebowej i domu katechetycznego.

Składam serdeczne Bóg zapłać za wszystkie ofiary indywidualne, które wpłynęły w minionym tygodniu. Słowa podziękowania kieruję do wszystkich, którzy własną pracą upiększają teren i modernizują stan techniczny parafii. Bóg zapłać Panu Andrzejowi Sobierajowi, Państwu Wiesławie i Janowi Świderskim Pani Eugenii Malinowskiej, Panu Michałowi Jaroniowi i Wiesławowi Kobierskiemu a także Markowi, Pawłowi i Dariuszowi Jakubikom oraz panu Piotrowi Michaleckiemu.

Bóg zapłać za ofiary na rzecz ofiar trzęsienia ziemi w Meksyku. Zebraliśmy kwotę 458,05

Znicze wspomagające działalność Caritas: Mamy ich jeszcze wiele do nabycia w zakrystii. Cena 3 zł.

W najbliższych dniach nawiedzać będziemy i porządkować groby naszych bliskich. Pamiętajmy o grobach, których nikt nie odwiedza, a także o segregacji śmieci i wynoszeniu ich w miejsce do tego przeznaczone. Przy tej okazji powiem także, że cmentarz jest ubezpieczony, ale jedynie od odpowiedzialności cywilnej za zniszczenia na nim powstałe, natomiast poszczególne pomniki na cmentarzu jeśli ktoś chce może ubezpieczyć indywidualnie.

Przypomnę jeszcze ogłoszenie zewnętrzne: że, w dniu 26 października we czwartek w przychodni w Nowym Kawęczynie odbędą się badania Dopler przepustowość tętnic szyjnych i kończyn dolnych oraz USG tarczycy , nerek, płuc stawów, echo serca badania są płatne a informacja o szczegółach wisi w naszej gablocie.

Zapowiedzi : Hubert Igor Konarski kawaler z par Łeczeszyce i Karolina Felczak panna z par. tutejszej zap. 2

„Ziarno”