bp zawitkowski 2 700x400
Ze ogromnym smutkiem informujemy, że po długotrwałej chorobie zmarł
J.E. ks. bp Józef Zawitkowski.

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie.

TRANSMISJA MSZY

Twoje IP:34.201.9.19

Ogłoszenia parafialne 25 października 2020

Zaplanowana na dziś wizytacja kanoniczna naszej parafii ze względu na zły stan zdrowie Księdza Biskupa została odwołana. Również planowane na środę bierzmowanie stoi pod znakiem zapytania. Dzisiaj przeżywamy odpust święto patronów naszej Parafii Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Sumę odpustową odprawi O. Jacek Wróblewski. Ojciec Przemysław Śliwiński, który prowadził nabożeństwo 40 godzinne, musiał pilnie wyjechać do Warszawy. Nie będzie też procesji eucharystycznej, a hymn Ciebie Boga Wysławiamy odśpiewamy na zakończenie adoracji i sumy.

W następna niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w tym dniu o godzinie 8;30 i 11;00 w kościele. Na cmentarzu jak słyszeliśmy z pełnego troski listu Ks. Biskupa nie będzie mszy świętej ani procesji.

W następny Poniedziałek Dzień Zaduszny, Msze Św. w kościele o godzinie; 8;30 i o 17;00, w intencji wszystkich wiernych zmarłych i powierzanych Bogu w modlitwie wypominkowej.

Przed uroczystością Wszystkich Św. będziemy porządkować groby naszych zmarłych. Pamiętajmy o segregowaniu śmieci, a więc o oddzielaniu śmieci biologicznych, gnijących od plastyków i szkła. Zatroszczmy się także o mogiły, których nikt nie odwiedza a także o grób nieznanego żołnierza. Pamiętajmy o zachowaniu ładu i porządku w czasie przygotowania do świąt.

Wypominki roczne i jednorazowe proszę składać w kościele i kancelarii. Wypominki nie będą też zbierane na cmentarzu.

Zostało jeszcze wiele zniczy Caritas. Nabywając je wspieramy fundusze naszego diecezjalnego Caritasu.

Dziękuję mieszkańcom Marianowa za sprzątnięcie kościoła i ofiarę na kwiaty i bardzo proszę o przygotowanie kościoła do liturgii następnej niedzieli kolejne rodziny z Marianowa

Gorące słowa podziękowania kieruję też do O. Jacka pasjonisty i dziękuję za poprowadzenie 40-godzinnego nabożeństwa i odprawienie sumy odpustowej.

Prasa ziarna.