Parafia Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

w Starej Rawie

gus

TRANSMISJA MSZY

logoradio   

 TV Trwam Logo

            

Logowanie

Licznik Odwiedzin

0350885
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ubiegły tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Razem
349
235
1817
1817
349
7596
350885

Prognoza na dziś
408


Twoje IP:18.204.48.64

The News

BŁOGOSŁAWIEŃSTWO STOŁU PRZED UROCZYSTYM POSIŁKIEM W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

4f803c17061a1 o originalBŁOGOSŁAWIEŃSTWO STOŁU PRZED UROCZYSTYM POSIŁKIEM W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

Ojciec rodziny lub przewodniczący zapala świecę umieszczoną na stole i mówi:

 Chrystus zmartwychwstał. Alleluja.
Wszyscy odpowiadają:

Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja.
Następnie ktoś z uczestników odczytuje tekst Pisma Świętego.

 Bracia i siostry, posłuchajcie słów świętego Pawła Apostoła do Tesaloniczan.

Zawsze się radujcie, nieustannie się módlcie. W Każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was." (1 Tes 5, 16-18)
Albo:

Bracia i siostry, posłuchajmy słów Ewangelii według świętego Mateusza.

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Nie troszczcie się zbytnio i nie mówicie: co będziemy  jeść? co będziemy pić? Przecież Ojciec wasz niebieski wie, że tego wszystkiego potrzebujecie. Starajcie się naprzód o królestwo Boga i o Jego sprawiedliwość, a to wszystko będzie wam dodane." 
Po odczytaniu tekstu przewodniczący mówi:

Módlmy się.

 Z radością wysławiamy Ciebie, Panie Jezu Chryste, który po swoim zmartwychwstaniu ukazałeś się uczniom przy łamaniu chleba. Bądź z nami, kiedy z wdzięcznością spożywać będziemy te dary, i jak dzisiaj w braciach przyjmujemy Ciebie w gościnę, przyjmij nas jako biesiadników w Twoim królestwie. Który żyjesz i królujesz na wieki wieków.

Wszyscy: 

Amen.

Po posiłku ojciec rodziny lub przewodniczący mówi:

 Uczniowie poznali Pana. Alleluja

Wszyscy: 

Przy łamaniu chleba. Alleluja.
 
Ojciec rodziny:

Módlmy się: Boże, źródło życia, napełnij nasze serca paschalną radością i podobnie jak dałeś nam pokarm pochodzący z ziemi, spraw, aby zawsze trwało w nas nowe życie, które wysłużył nam Chrystus przez swoją śmierć i zmartwychwstanie i w swoim miłosierdziu nam go udzielił. Który żyje i króluje na wieki wieków.

Wszyscy:

 Amen.

Robert 2015