Parafia Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza

w Starej Rawie

TRANSMISJA MSZY

logoradio   

 TV Trwam Logo

            

Logowanie

Licznik Odwiedzin

0254005
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Ubiegły tydzień
Ten miesiąc
Ubiegły miesiąc
Razem
38
168
1029
1673
4386
5735
254005

Prognoza na dziś
144


Twoje IP:34.234.223.229

The News

Trwają prace związane z remontem Kościoła w Starej Rawie.

2019.11.19 012Trwają prace związane z remontem Kościoła w Starej Rawie.
W tym roku rozpoczęliśmy remont naszej świątyni. Kościół w Starej Rawie liczący niespełna 300 lat wymaga podjęcia wielu prac konserwatorsko-budowlanych, w celu zabezpieczenia i konserwacji tej wiekowej świątyni modrzewiowej.
W minionych latach były podejmowane liczne prace, konserwatorskie i usprawniające funkcjonowanie kościoła parafialnego. To między innymi Pomalowanie dachu świątyni i dzwonnicy, zabezpieczenie pokrycia drewnianego ścian, środkami konserwującymi i chroniącymi od ognia, zainstalowaliśmy ogrzewanie wnętrza, a także zmieniliśmy oświetlenie, wprowadzając energooszczędny system świateł led. Udało się też przeprowadzić renowację "Stacji Drogi Krzyżowej" żyrandoli kinkietów, a także wszystkich paramentów liturgicznych używanych w świątyni. Kielichy, puszki, pateny lśnią nowością i godnie spełniają swoje zadanie.  W bieżącym roku przystąpiliśmy do budowy fundamentów i wymiany podwalin, a więc do prac, rozpoczynających kapitalny remont kościoła.
A po remoncie nowe fundamenty nie tylko zapewniają stabilność naszemu kościołowi, ale także podnoszą jego estetykę zewnętrzną.
Powyższe prace udało się wykonać dzięki wsparciu z Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego o czym informuje umieszczona na ścianie frontowej tablica.
Konieczne było też naprawienie zupełnie zniszczonej podłogi w wejściu do zakrystii.
Dobiegły końca zaplanowane na bieżący rok prace przy naszym kościele. Pozostaje jeszcze kilka zaledwie dni do zakończenia rozliczeń dofinansowania i zapłaty ostatniej faktury. Wszystkim Ludziom Dobrej Woli, którzy wsparli swoimi ofiarami to dzieło, składam z serca płynące "Bóg Zapłać"
Kilka jeszcze zdjęć z prac wykonanych.
W następnym roku, o ile Pan Bóg i środki finansowe pozwolą kontynuowana będzie wymiana fundamentów i podwalin przy naszej zabytkowej świątyni.

Robert 2015