gus

TRANSMISJA MSZY

Twoje IP:18.204.48.64

The News

Trwają prace związane z remontem Kościoła w Starej Rawie.

2019.11.19 012Trwają prace związane z remontem Kościoła w Starej Rawie.
W tym roku rozpoczęliśmy remont naszej świątyni. Kościół w Starej Rawie liczący niespełna 300 lat wymaga podjęcia wielu prac konserwatorsko-budowlanych, w celu zabezpieczenia i konserwacji tej wiekowej świątyni modrzewiowej.
W minionych latach były podejmowane liczne prace, konserwatorskie i usprawniające funkcjonowanie kościoła parafialnego. To między innymi Pomalowanie dachu świątyni i dzwonnicy, zabezpieczenie pokrycia drewnianego ścian, środkami konserwującymi i chroniącymi od ognia, zainstalowaliśmy ogrzewanie wnętrza, a także zmieniliśmy oświetlenie, wprowadzając energooszczędny system świateł led. Udało się też przeprowadzić renowację "Stacji Drogi Krzyżowej" żyrandoli kinkietów, a także wszystkich paramentów liturgicznych używanych w świątyni. Kielichy, puszki, pateny lśnią nowością i godnie spełniają swoje zadanie.  W bieżącym roku przystąpiliśmy do budowy fundamentów i wymiany podwalin, a więc do prac, rozpoczynających kapitalny remont kościoła.
A po remoncie nowe fundamenty nie tylko zapewniają stabilność naszemu kościołowi, ale także podnoszą jego estetykę zewnętrzną.
Powyższe prace udało się wykonać dzięki wsparciu z Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego o czym informuje umieszczona na ścianie frontowej tablica.
Konieczne było też naprawienie zupełnie zniszczonej podłogi w wejściu do zakrystii.
Dobiegły końca zaplanowane na bieżący rok prace przy naszym kościele. Pozostaje jeszcze kilka zaledwie dni do zakończenia rozliczeń dofinansowania i zapłaty ostatniej faktury. Wszystkim Ludziom Dobrej Woli, którzy wsparli swoimi ofiarami to dzieło, składam z serca płynące "Bóg Zapłać"
Kilka jeszcze zdjęć z prac wykonanych.
W następnym roku, o ile Pan Bóg i środki finansowe pozwolą kontynuowana będzie wymiana fundamentów i podwalin przy naszej zabytkowej świątyni.